KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14103096

nr 1410 3096

Pelle Havne

(1893-1935), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad -29. Olja på duk, 65x83 cm, yttermått inklusive ram: 74x92 cm

Per (Pelle) Havne, svensk målare och grafiker född 1893 i Lillviken, Jämtland, död 1935 i Stockholm.

Utrop:

800 kr

Såld:

900 kr

måndag 9 augusti 2021
kl 18:47:20

Pelle Havne

Läs mer om Pelle Havne